EN
Колку чини да се отвори затворен парк за брануваа
Датум на објавување: 2021-06-17 00:00:00 Посетете: 6

Затворениот парк за трамболина е забавен проект кој опфаќа млади луѓе. Тие не само што можат да стекнат нови пријатели туку и правилно да вежбаат. Многу инвеститори се оптимисти за овој бизнис. Колку чини паркот со брануваа? Ако сакате да инвестирате, јасно е дека цената е за што

微 信 图片 _202109060935122

1. Закуп на место. Соодветното место е неопходен услов за паркот за брануваа, а киријата исто така претставува голем дел од инвестицијата. Обично препорачуваме површина од повеќе од 500 ㎡. Се разбира, колку е поголем, толку подобро, за да може да се постават повеќе проекти и да се привлечат повеќе луѓе да трошат. А во однос на договарање за кирија со сопственикот, колку е поголема површината, толку е поголема можноста за повластен третман. Општо земено, треба однапред да платите дел од киријата на сопственикот и овој дел од средствата е исто така аспект што треба да го земете во предвид.

微 信 图片 _202109060935113

2. Набавка на опрема. Цената на опремата за брануваа, која ја вклучува екс-фабричката цена на производот, транспортните, царинските и комерцијалните даноци, итн. Во теорија, производниот циклус на опремата за брануваа трае околу еден месец, а исто така и превозот по море. Исто така, мора да го земете предвид овој временски трошок и да извршите некои други задачи истовремено со нарачката, како што се чистење на локацијата, поставување жица итн.

微 信 图片 _202109060935123

3. Регрутирање и обука на персонал. Земајќи ја локацијата од 500 ㎡ како пример, обично треба да организираме 15 вработени. По завршувањето на регрутирањето, треба да спроведеме обука на персоналот за да им овозможиме да го совладаат професионалното знаење за нега и обука, како и да научат како да вршат рутинско одржување на опремата, како софтвер за чистење, проверка на прицврстувачи итн. познавање на итна помош во случај некој да биде повреден на местото на настанот.

微 信 图片 _20210906093511

4.Случајно одржување. Ако трамболината е оштетена поради неправилно работење, треба да ги сносите трошоците за одржување. Затоа, избегнувајте да користите остри предмети и корозивни течности за време на употребата

ЗБ-20180312-1260а


Те молам остави
САД
порака

Тел / WhatsApp / WeChat:

+ 86 13695762473

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта]

Додадете:

Индустриска зона Јангван, град Киаоксиа, Јонџија, Венжоу, Кина

Производи

Услуги

Поддржано од
Следете не
Авторски права © 2021 Wenzhou Risen Amusement Equipment Co., Ltd Блог
Почетна
Производи
Е-пошта
Контакт