EN
Како да изберете професионален производител?
Датум на објавување: 2019-12-10 00:00:00 Посетете: 59

Има толку многу производители за вашата опција, која е клучната точка на која треба да се фокусираме?

1.Квалификациите на производителот. Опрема за забава на отворено треба да избере производител со формална регистрација и соодветни квалификации за производот за да се осигура дека квалитетот и постпродажбата се гарантирани. Производителот со добра репутација мора да има одреден степен на кредибилитет на пазарот.

v2-c18e1696bdcdc04f77ad02f09573f39a_720w

2. Вага. Скалата на опремата за забава на отворено е демонстрација на силата на една производна компанија. Колку е поцелосна лентата за склопување и производниот процес, толку е подобра стандардизацијата и безбедноста на произведената забавна опрема. Само по серија ригорозни процедури и тестови, клиентите можат да бидат сигурни дека ќе ја користат забавната опрема во забавниот парк, а играчите можат да уживаат забавата.

v2-05de87321656e29f8995f7bb304818db_720w

3. дизајнерот. Дизајнот треба да биде нов и трендовски, полн со дезени, светли и разновидни бои. Светлите бои и брилијантната креативност се исклучително привлечни за децата. Само одличен дизајнерски тим може да дизајнира детски забавни објекти кои се интересни, модерни и популарни на пазарот. Зависи и од тоа дали детските игралишта дизајнирани и произведени со неговиот дизајн и производство внимателно ги следат популарните фактори на пазарот и дали тоа е добредојдено од пазарот.

v2-8f44cb3c557087c607e5dd6a897d3907_720w


Те молам остави
САД
порака

Жешки категории

Тел / WhatsApp / WeChat:

++ 86 18257725727

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта]

Додадете:

Индустриска зона Јангван, град Киаоксиа, Јонџија, Венжоу, Кина

Производи

Услуги

Поддржано од
Следете не
Авторски права © 2021 Wenzhou Risen Amusement Equipment Co., Ltd - Блог | Политика за приватност | Правила и услови
Почетна
Производи
Е-пошта
Контакт