EN
Како да изберете опрема за двор
Датум на објавување: 2021-07-06 00:00:00 Посетете: 3

Детството на децата е кратко и драгоцено, родителите се секогаш зафатени со работа, немаат многу време да ги придружуваат децата. Исто така е многу ретко да ги однесете во парк да си играат. Сепак, инсталирањето на некоја опрема за забава во дворот им овозможува на децата среќно да си играат дома, а родителите исто така можат попогодно да ги придружуваат своите деца. Која опрема за забава е погодна за двор дома, денес ќе ви дадам неколку совети.

Операција 20160929130516 слика

Како може на среќното детство да му недостасува сеќавање на тобоган? Затоа, првата препорака е мал надворешен тобоган со средна големина, кој е погоден за семејна употреба. Поради ограничениот простор на дворот, обично препорачуваме едно скалило, еден тобоган и една структура со платформа, која е едноставна, но погодна за мини двор. Ако дворот е доволно голем, препорачуваме да додадете лулашка на опремата за забава на отворено, за да бидат достапни основните функции за играње. Исто така, постојат поцинкуван столб и дрвен столб за вашата опција.

20150605_110340

Второ, коњот за лулка е исто така суштински елемент за дворот. Коњот за лулка зафаќа мала површина и има различни форми. Тоа е исто така добра опција за двор.

微 信 图片 _20211007110816

Бидејќи забавната опрема за двор обично ја поставувате сами, „Лесната инсталација“ е супер загрижена точка кај повеќето семејства, ние главно препорачуваме пластични играчки. Овие играчки имаат различни спецификации и можат да ги задоволат местата во дворот со различни големини. Инсталирањето е исто така многу едноставно, обично 1-2 возрасни можат да ја завршат инсталацијата. Овие играчки имаат различни функции, како што се лулање, качување по карпи, лизгалки и сл., кои можат да ги задоволат потребите на децата за играње.

鲨鱼1 副本
Лимон
红1 副本


Те молам остави
САД
порака

Тел / WhatsApp / WeChat:

+ 86 13695762473

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта]

Додадете:

Индустриска зона Јангван, град Киаоксиа, Јонџија, Венжоу, Кина

Производи

Услуги

Поддржано од
Следете не
Авторски права © 2021 Wenzhou Risen Amusement Equipment Co., Ltd Блог
Почетна
Производи
Е-пошта
Контакт