EN
Како да се одржи замав
Датум на објавување: 2021-10-21 00:00:00 Посетете: 8

Свингот не е само прекрасен натпреварувачки спорт, туку може да ја вежба волјата на луѓето и да негува храброст. Во исто време, тоа е исто така многу корисно за здравиот развој на човечките физиолошки функции. Меѓутоа, кога користиме надворешно столче за лулање, размислуваме да го одржуваме?

src=http___pic.qjimage.com_bjisub006_high_bji04300198&refer=http___pic.qjimage 副本

Прво, фокусирајте се на одржување на двете точки за поврзување што ги контактира прашката. Двете точки за поврзување до кои се допира прашката се местата со најмногу движење. Ако тие два бода се истрошени и не знаеме, ако продолжиме да играме, во овој момент може да се случат несреќи. Ако прашката падне, тоа не е тривијална работа. Да, од траума на кожата до најлошото, коските се скршени. Затоа, потребно е редовно да се проверуваат овие две места и навреме да се поправаат.

src=http___pic.qjimage.com_bjisub006_high_bji04300198&refer=http___pic.qjimage

Второ, столчето за лулање е нешто со кое многу луѓе ќе дојдат во контакт. Треба почесто да се будиме и да го чистиме. Треба често да го чистиме. За деловите што не можат да се исчистат треба да го подмачкаме со боја. Не заборавајте да не го отстранувате горниот дел, бидејќи нерамниот материјал на него може да биде За да предизвикате случајни катастрофи, како и за металниот дел, потребна е правосмукалка за да ја исцица прашината од неа, а потоа избришете ја со сува крпа.


Те молам остави
САД
порака

Тел / WhatsApp / WeChat:

+ 86 13695762473

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта]

Додадете:

Индустриска зона Јангван, град Киаоксиа, Јонџија, Венжоу, Кина

Производи

Услуги

Поддржано од
Следете не
Авторски права © 2021 Wenzhou Risen Amusement Equipment Co., Ltd Блог
Почетна
Производи
Е-пошта
Контакт