EN
Материјалот на дрвена опрема за игралиште на отворено
Датум на објавување: 2021-12-30 00:00:00 Посетете: 9

Надворешните дрвени производи за детски игралишта се фаворизирани од пазарот поради нивните својства за заштита на животната средина и природната текстура на таблата, особено во некои новоизградени заедници, градинки и места за културен туризам. Обично луѓето не се грижат за видот на дрвото. Денес ќе зборуваме за дрвени материјали.

Првата е разликата во самиот материјал. Антикорозивно дрво е колективен термин за сите антикорозивни дрва, а не вид дрво. Општо земено, антикорозивното дрво што најчесто се користи на пазарот е главно бор, а поголемиот дел од боровото дрво се увезува, како што се рускиот камфор бор, финскиот дрво (црвениот бор) во Северна Европа, јужниот бор и елата Даглас во САД и Канада, секој вид дрво има свои уникатни својства и одлична отпорност на временските услови. На пример, финското дрво е познато по својата висока јачина и е погодно за дрвени штици на отворено. Дрвени куќи, итн., и други дрва се погодни за внатрешна и надворешна употреба според шемата и дебелината на материјалот, и разновидна дрвена забавна опрема со различни јачини.

2

Се разбира, антикорозивно дрво може да се користи и за производство на играчки во затворен простор. Поради различните стандарди за цена и квалитет на дрвото, некои дрва се поотпорни на пукање, а некои евтини дрва имаат поголема веројатност да пукаат поради недоволна зрелост, па дури и регионални јадра од истото дрво. Различни се и цените на дрвото и на остатоците од материјалите.

222

Друго што почесто се користи е розово дрво (африкански хуангхуали). Овој вид на дрво е еден вид еж Pterocarpus, познат и како батим. Карактеристиките на овој вид дрво се висока густина, фин квалитет на мономер, долга отпорност на временските услови и потежок од обичното антикорозивно дрво. Неговата површина е полирана и бојадисана без бруси, дури и по долгогодишна употреба на отворено со висока цврстина. Нема да има шипки и пукнатини поради карактеристиките на дрвото, но сепак е подобро од конвенционалното антикорозивно дрво.

750 微 信 图片 _20210502183622

Различни места користат различно дрво, и опрема за забава на отворено генерално користи соодветно дрво според потребите на клиентите, буџетот и климатските услови. Секако, најважна е изработката и квалитетот. Дури и најдоброто дрво треба да го направи фабрика со квалификувано искуство во производството.


Те молам остави
САД
порака

Жешки категории

Тел / WhatsApp / WeChat:

++ 86 18257725727

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта]

Додадете:

Индустриска зона Јангван, град Киаоксиа, Јонџија, Венжоу, Кина

Производи

Услуги

Поддржано од
Следете не
Авторски права © 2021 Wenzhou Risen Amusement Equipment Co., Ltd - Блог | Политика за приватност | Правила и услови
Почетна
Производи
Е-пошта
Контакт