EN
Која опрема за игра е погодна за училиште
Датум на објавување: 2022-01-17 00:00:00 Посетете: 3

1. Слајд на отворено 

Надворешниот тобоган е центар за активности за деца формиран од научна и тридимензионална комбинација на скали, платформи, лизгалки, дупки за дупчење и други компоненти. Тоа е стандардна опрема на училишната опрема за играње и е омилена и кај децата. Овде, децата не само што можат да уживаат во забавата на слајдовите, туку и да ја зајакнат својата фигура и да ја подобрат нивната рамнотежа и координација. Според различни стилови, комбинираните слајдови можат да се поделат на серии за замок, серии на пиратски бродови, серии за животни и други тематски стилови. Училиштата можат да изберат според фактичката ситуација на местото на одржување. Дополнително, при купување на комбиниран тобоган, изборот треба да се направи според возраста на детето, имајќи ја предвид контролната способност и забавата на тобоганот. 

2221

2. Ѕид за качување 

Детскиот ѕид за качување е опремен со многу карпести точки на него, а карпести ѕидови со различна висина и тежина. Ги намалува опасностите од паѓање на карпи, паѓање и слично при природно качување по карпи во дивината. Децата можат да ја доживеат возбудата на качувањето и да ги оспорат своите граници во симулирана ситуација без надворешна опасност. Кога децата се качуваат, им треба соработка на рацете, нозете, очите и различни делови од телото, што е погодно за вежбање на способноста за физичка координација на децата , правејќи ги нивните тела пофлексибилни и поагилни, што е од голема корист за промовирање на физичкиот развој. За време на процесот на качување, растојанието и висината постојано се менуваат. Секој пат кога ќе се искачи нова височина, таа ќе донесе ново чувство и лице на детската визија, што е корисно за негување на детскиот концепт за простор. 

34

3. Рамка за качување 

Внатрешната структура на рамката за качување е релативно променлива, вклучувајќи мостови со една штица, рамки за качување, дупки за дупчење, мрежи за качување итн., главно за опрема за забава наменета за постари деца. Качувањето е многу предизвикувачки и интересен спорт. Децата добиваат физички вежби во процесот на качување, фаќање, лазење и дупчење, а во исто време ја подобруваат координацијата и координацијата на детските раце, очи, екстремитети и други делови од телото. рамнотежа. Дополнително, качувањето им помага на децата да ги надминат лошите особини како што се кукавичлук и кукавичлук и ги негуваат добрите духовни квалитети на децата да бидат активни, храбри и да не се плашат од тешкотии. 

23

4. Пролетен велосипедист 

Пролетниот јавач е нов и променлив по форма, симпатичен и прекрасен по изглед, со слики од животни, овошје и многу други омилени слики на децата, кои се длабоко сакани од децата. Покрај клацкалките, лулашките итн. се исто така многу популарни опрема за играње за училиште .


Те молам остави
САД
порака

Жешки категории

Тел / WhatsApp / WeChat:

++ 86 18257725727

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта]

Додадете:

Индустриска зона Јангван, град Киаоксиа, Јонџија, Венжоу, Кина

Производи

Услуги

Поддржано од
Следете не
Авторски права © 2021 Wenzhou Risen Amusement Equipment Co., Ltd - Блог | Политика за приватност | Правила и услови
Почетна
Производи
Е-пошта
Контакт