EN
Како да одржувате опрема за брануваа
Датум на објавување: 2019-12-24 00:00:00 Посетете: 13

Трамболина е нов вид на активност во затворен простор. Тоа е еден вид опрема за вежбање и аеробни вежби. Низ годините на развој, формиран е затворен тематски парк за трамбулина со трамболини како главно тело и повеќе изведени проекти. Преку скокање нагоре и надолу Истегнувањето на зглобовите за промовирање на апсорпцијата на калциум во зглобовите може да ја зголеми висината на децата, а исто така да им овозможи на возрасните да ги постигнат ефектите од губење на тежината и физичките вежби. Го сакаат возрасните и децата. Поради тоа, низ пазарот се распространети голем број на паркови за брануваа, па затоа парковите за брануваа се во секојдневна употреба. Кои се предметите за одржување?

v2-c3757f68a999b33b3f322d03805d9f56_720w

Одржување на опремата за брануваа: проверете дали држачот на главното тело е деформиран во циклус на 15-ти, и дали потпорните завртки што го поддржуваат држачот на главното тело во секоја област се лабави, и ако има лабавост, поправете го веднаш; секојдневно проверувајте ја трамболината дали има гребнатини и дали останале гости Остри материи, дали има вишок ѓубре, дали има гребнатини, обрнете повеќе внимание на тоа дали ситуацијата во иднина ќе се влошува, ако треба навреме да се јавите кај производителот , купете нова брануваа за замена и редовно чистете ја површината на трамболината. Методот може да се избрише со правосмукалка или влажна крпа, а потоа да се исуши. Ако е валкано долго време, можете директно да ги легнете предметите одоздола и да ги исплакнете одозгора; пролетна проверка (користете 300,000 пати): дали има деформација; дали има 'рѓа; пружината е статична Во состојба, пружината може да продолжи да се користи без истегнување. Ако е истегнат, тоа значи дека рокот на траење е постигнат и треба да се замени; перничето за брануваа: дали површината е оштетена или напукната, дали шевот е надвор од линијата, дали сунѓерот во меката кеса е поместен (Отворете го патентот, реорганизирајте и поставете уредно), дали меката кеса и велкро-шевот се поместени надвор од усогласување (тие се движат надвор од усогласување, повторно залепуваат порамнување, уредно се повлекуваат); помеѓу ѕидот и опремата: проверете дали има ѕид на приклучокот Материјалот паѓа.

v2-49282ead7875489e4480a80fe249b705_720w

Работи на кои им треба внимание во брануваа:
1. Строго е забрането туркање, влечење, удар, бркање или салто во трамболина, во спротивно последиците ќе бидат на ваш сопствен ризик. Доколку горенаведениот персонал на лице место постојано убедувал или престанал да не слуша, лицето ќе биде земено заради безбедноста на другите практичари. Исчистете ја трамболина
2. Ве молиме родителите или старателите да не ја напуштаат брануваата кога детето вежба брануваа за да го спречат детето да се изгуби по симнувањето од трамболина.
3. Не ја потпирајте мрежата со раце кога телото ви е надвор од рамнотежа, претпочитајте да паѓате, внимавајте да ги држите градите со рацете и не ја потпирајте дури и ако сте исфрлени. „Покрај тоа, внимавајте на повредите на половината кога вежбате. Спортистите во трамболина најмногу ги оштетуваат половината и зглобовите. Поради големото влијание при паѓање, луѓето без професионална обука не треба да потскокнуваат премногу високо кога вежбаат брануваа.
4. Не носете накит, ѓердани, столпчиња за уши, обетки и слично кога тренирате или вежбате на трамболина, бидејќи штом телото ќе изгуби рамнотежа кога личноста ќе падне и ќе ја допре мрежата, исклучително лесно е да се повредите.
5. Децата помлади од шест години мора да имаат родител или старател кој ќе се грижи за нив, инаку нема да им биде дозволено да влегуваат на интернет поради љубопитност; обрнете посебно внимание на тоа да не ја поддржувате мрежата со раце, што е лесно да се исчашува; избегнувајте имплантација на колено при паѓање, што лесно може да ја повреди вашата половина.

v2-daaa95a501625fb1224d20b8ba783772_720w


Те молам остави
САД
порака

Жешки категории

Тел / WhatsApp / WeChat:

++ 86 18257725727

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта]

Додадете:

Индустриска зона Јангван, град Киаоксиа, Јонџија, Венжоу, Кина

Производи

Услуги

Поддржано од
Следете не
Авторски права © 2021 Wenzhou Risen Amusement Equipment Co., Ltd - Блог | Политика за приватност | Правила и услови
Почетна
Производи
Е-пошта
Контакт