EN
Која е најпопуларната опрема за мала забава?
Датум на објавување: 2020-05-14 00:00:00 Посетете: 30

Постојат многу видови на опрема за забава на пазарот. Доколку сакате да инвестирате во мал забавен парк, каква мала забавна опрема вреди да се купи? Која е најпопуларната мала опрема за забава во моментов? Следно, накратко ќе ве запознаам со некои од најпопуларните мали забавни објекти.

Да ја прашате најпопуларната мала опрема за забава-детскиот непослушен замок заслужува. Непослушниот замок е дизајниран според карактеристиките на децата. Преку научна тридимензионална комбинација, формирана е нова генерација на центар за активности за деца кои интегрираат забава, спорт, загатки и фитнес, ставајќи ги децата во возбудлива, безбедна и безбедна забавна средина. Додека играат, децата можат да негуваат независна личност, да ги вежбаат своите тела. и да им го заживее мозокот. Има карактеристики на случајност, без мотивација, интеракција и безбедност. Бидејќи не е ограничен од големината на местото, тој е безбеден и добро управуван и е еднократна инвестиција за доживотни придобивки. Тој е фаворизиран од инвеститорите. Проектот за непослушен замок е прилагоден производ. Непослушен замок може да содржи многу мали проекти, како што се слајдови, базени со океански топки, лулашки, рингишпили итн., кои можат да се комбинираат и одберат според вашите услови на локацијата.

dce239e4d5324ab88497dbe134c0cd05

The indoor trampoline hall is a comprehensive затворено игралиште with trampoline as the main body and a combination of various amusement projects. It absorbs the advantages of the traditional naughty castle project and trampoline project, and perfectly combines it into a comprehensive new entertainment project. There are various ways to play, regardless of age group, a trendy item of national entertainment and fitness that can be played by the age of 3-55.If you are investing in a trampoline gym for the first time, or if your budget is limited, investing in a small trampoline gym is also a good choice. It can be equipped with some of the most popular slam dunks, sticky music, professional jumping, sponge pool, and some of the latest interactive projects.

Паркот за градење блокови на ЕПП главно негува способност за размислување и креативност кај децата. Во процесот на играње со градежни блокови на ЕПП, децата можат целосно да и дадат игра на својата имагинација и да создаваат по своја волја. Во процесот на градење со градежни блокови, може да ја негува и способноста за дискриминација на бојата на децата и способноста за физичка координација.

47bbdbc463c44a7b982c47a13b56bdb7

Дали е романтично, топло и шокантно кога пред вас се ставаат илјадници океански топки? Без разлика дали се работи за пар, родител-дете, семејство или со пријателите, Базенот за милион топки може да ги задоволи сечии потреби за игра! Базенот за милион топки може флексибилно да се совпадне со предметите за играње во него според големината на вашето поле.


Те молам остави
САД
порака

Жешки категории

Тел / WhatsApp / WeChat:

++ 86 18257725727

Е-пошта:

[заштитена по е-пошта]

Додадете:

Индустриска зона Јангван, град Киаоксиа, Јонџија, Венжоу, Кина

Производи

Услуги

Поддржано од
Следете не
Авторски права © 2021 Wenzhou Risen Amusement Equipment Co., Ltd - Блог | Политика за приватност | Правила и услови
Почетна
Производи
Е-пошта
Контакт